Disku Golfa parks Smiltenē Jaunā parka teritorijā

  • 4996.00
  • Smiltenes pilsēta
  • Sporta draugu klubs Palsa

Projekta mērķis ir izveidot bezmaksas Disku golfa laukumu Jaunā parka teritorijā, tādā veidā popularizējot šo aktīvās atpūtas veidu un labiekārtojot parka teritoriju.

Disku golfs jau ir pierādījis sevi Palsmanes novadā, piesaistot sabiedrības interesi un veicinot fiziskās aktivitātes novada iedzīvotāju un viesu vidū. Parks tika atvērts 2019. gadā ar 9 groziem, bet šogad parks tiks paplašināts jau līdz 18 groziem. Parks ir pieejams apmeklētājiem visu gadu un bez maksas. Pēc līdzīga plāna varētu izveidot iesācēju līmeņa laukumu Smiltenes pilsētas Jaunajā parkā ar potenciālu nākotnē to padarot sarežģītāku, uzlabojot un paplašinot Kalnamuižas teritorijā. Maksimālais finansējuma apjoms ļautu izvietot 9 grozus, kas ir uzskatāms par minimālo sportisko standartu, bet teorijā var izvietot arī mazāku grozu skaitu vai neierīkot tik kvalitatīvus metienu laukumus, kas arī būtu lielisks atspēriena punkts pirmajiem soļiem Disku golfam Smiltenē.

Biedrība apņemtos izplānot, izveidot un ierīkot laukumu, kā arī nākotnē rīkot publiskus treniņus, iepazīstināt skolēnus un organizēt sacensības un informēt iedzīvotājus vietējos mediju kanālos. Biedrība sagaidītu, ka pašvaldība turpinātu pļaut un apkopt teritoriju vismaz līdzšinējā regularitātē. Biedrība pagaidām entuziasma līmenī jau uztur Palsmanes laukumu. Nākotnē, pieaugot popularitātei un entuziastu skaitam Smiltenē, ir iespējama arī lielāka biedrības iesaiste parka labiekārtošanā, paplašināšanā un uzturēšanā.

Disku golfa parka izveide Smiltenes centrā noteikti veicinās popularitāti un aktivitātes pieejamību novada iedzīvotājiem. Disku golfs ir ļoti populārs Skandināvijā, ASV un citur Eiropā, Igaunijā vien ir ap 200 laukumiem, Latvijā ap 25. Disku golfa parks arī izvietots Valgas centrālajā parkā.

321 balsis


Balsošana noslēgusies

Pielikumi